Bebek Şekerleri Online Satış Mağazası
Sekercik.com Facebook Sekercik.com Twitter Bize Ulaşın
Sepetim 0
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

BEBEK ÇEYİZİ

 

BEBEK ÇEYİZİ

Bebek çeyizi geleneği uzun yıllardır bizim kültürümüzde olan bir gelenektir. Bebek bekleyen anneler tarafından yeni doğacak olan bebekleri için bebek çehizi hazırlanır. Bebek ceyizini genellikle bebeğin ananesi ve annesi birlikte hazırlarlar. Bebek için gerekli olan tüm malzemeler bebek çeyizinde bulunur. Bebek kıyafetleri, bebek taşıma çantası, bebek banyo gereçleri, bebek battaniyeleri vs.. bebek çeyizinin en önemli parçaları el emeği olan örgü bebek yelekleri, bebek hırkaları, bebek battaniyeleridir.

 Bebek cehizi  hazırlandıktan sonra sıra gelir bebek çeyizinin sergilenmesi kısmına, bebek dünyaya geldikten sonra yakın akrabalar, arkadaşlar, eş dost bebeği ve anneyi ziyarete gelmek isterler, bunun için bebek mevlidi okutulur, bebek mevlüdünde bebek çeyizi sergilenir, bebek odasının dış kapsına bebek kapı süsü takılır, oda bebek süsüyle süslenir, hoş geldin bebek yazısı asılır,bebek çeyizi bebeğin odasına serilir, beşiği, kıyafetleri, tüm bebe çehizi bebek odasına serilir, gelen misafirler bebeğin çeyizine bakar ve bebeğe getirdikleri hediyeleri bebeğin odasına bırakırlar, bebek takı yastığına bebek için takı takarlar, bebek altın yastığı da denilen bu yastıklar sayesinde artık bebeklerin üzerine her hangi bir takı takılmadan bu yastıklara takılması sağlanmaktadır.

Daha sonra mevlitin okunacağı yere geçerler, bebek için dualar, Kur’ an-ı Kerim okunur. Misafirlere loğusa şerbeti ikram edilir, lohusa şerbeti çok eski ve güzel bir gelenektir. Konuklara daha sonra ikramlıklar verilir, pastalar, börekler, tatlılar ikram edilir. Son olarak bebek şekerleri de bebek sepetine konulur ve gelen misafirlere bebek şekeri verilir. Eskiden bebek şekerleri yokken gelen misafirlere lokum, şeker falan verilirdi ancak günümüzde bebek şekerleri o kadar çeşitlendi ve o kadar görselliğe önem verildi ki insan hangi hastane şekerini seçeceğini şaşırmaktadır.  O kadar çok çeşit var ve uygun fiyata ki insan hangisini alacağını şaşırıyor. Kız bebekler için pembe renkli, erkek bebekler için mavi renkli hastane şekerleri vardır, kuzulu bebek şekerleri, tavşanlı bebek şekerleri, uğur böcekli bebek şekerleri, kalem şeklinde bebek şekeri, kağıt tutacağı şeklinde bebek şekeri, melekli bebek şekeri, perili bebek şekerleri,  biberonlu bebek şekeri, patik şeklinde bebek şekeri, çerçeveli bebek şekeri, civcivi bebe şekeri,  biblolu bebek şekeri çeşit çeşit bol çeşitli bebek şekerleri bulunmaktadır. Son zamanlar da konseptli mevlid okutulmakta. Örneğin bebek için bir konsept belirlenmekte denizci konsepti, denizci bebek şekeri, denizci kapı süsü, denizci bebek sepeti, denizci figürlü süsler, kullanılmaktadır, hepsi bir takım halinde olmaktadır.  Örneğin melekli bebek şekeri seçilmişse, melekli  bebek kapı süsü, melekli takı yastığı, melekli duvar süsü hepsi bir takım halindedir. 

Eskiden doğum şekerleri pahalıydı, lükstü ancak günümüzde bebek şekerli çok uygun fiyata, indirimli olarak satılmaktadır. Herkese ve her keseye uygun doğum şekeri  bulunmaktadır. Çeşit olarak da çok fazla bebek şekeri çeşidi vardır. www.sekercik.com adresinde bol çeşit indirimli olarak satılmaktadır. 

Son zamanlar da bir de çerçeveli bebek şekerinin içine bebeğin fotoğrafını koyup gelen konuklara ikram etmek trend oldu. Çerçeveli hastane şekerinin içine bebeğinizin ilk resmini çekip koyarsınız, bebek mevlitine gelen konuklarınıza ikram edersiniz, onlarda evlerinde buzdolaplarına asar ve bebeğinizden en güzel hatırayı evlerinde saklamış olurlar, çok özel bir hediye olur.

 

BEBEK ÇEYİZİ ile İlgili Ürünler

PERİ BEBEK ŞEKERİ

Peri Bebek Şekeri

Fiyatı: 2.00 TL


ŞAPKALI BEBE BEBEK ŞEKERİ (MAVİ)

Şapkalı bebek şeklinde bebek şekeri

Fiyatı: 3.00 TL


DENİZ YILDIZI BEBEK ŞEKERİ (MAVİ)

Deniz Yıldızı Bebek Şekeri

Fiyatı: 2.50 TL


PEMBE TAVŞAN ANAHTARLIK BEBEK ŞEKERİ

Pembe tavşan anahtarlık bebek şekeri

Fiyatı: 3.25 TL


MUTLU ÇERÇEVE BEBEK KAPI SÜSÜ

Mutlu Çerçeve Bebek Kapı Süsü,kadife kumaş üzeri modern süslemesi ile birlikte.

Fiyatı: 42.00 TL


LADY BEBEK SEPETİ

Lady Bebek Sepeti, kristal tül üzeri pembe yada mavi kurdeleli saten kumaş ile birlikte.

Fiyatı: 32.00 TL


BEBEKLİ KAPI SÜSÜ

Bebekli Kapı Süsü

Fiyatı: 30.00 TL


METAL AYAKLI ÇERÇEVE BEBEK ŞEKERİ

Metal ayaklı çerçeve bebek şekeri

Fiyatı: 3.00 TL